• Vyčiaus g. 14, Patamulšėlis,
    Kauno raj.
  • Susisiekite
    +370 600 01555
  • Parašykite mums
    europlast.lt@gmail.com

EKO-ROTO VALYMO ĮRENGINYS

ĮŽANGA

Tinkamai parinktus ir kokybiškai įrengtus nuotekų valymo įrenginius pigu ir paprasta naudoti, jie gali tarnauti net keliasdešimt metų. Naudojant tokį baką standartiniais tikslais ir būdu, tereikia kartą per  dvejus metus išvežti nuosėdas ir valyti skirstomąjį drenažą. Tiek bakas, tiek kitos nuotekų valymo įrenginio dalys, pagaminti iš kieto ir chemikalams atsparaus polietileno, o mažo svorio septiką paprasta transportuoti ir įrengti. Grunte įrengiami bakai nereikalauja šilumos izoliacijos – jie puikiai veikia įvairiomis klimato sąlygomis.

Vienas pagrindinių parametrų, kurį turite nustatyti prieš pirkdami ir įrengdami nuotekų valymo įrenginį, yra jo tūris. Septiko tūrį rinkitės taip, kad jame tilptų ne mažiau kaip trijų parų nuotekos.

EKO – 2000 valymo įrenginys yra 2000 litrų talpos. Į dieną išvalo iki 650 l. Skirtas 2-4 asmenų šeimai.

Tūris skaičiuojamas, dauginant vartotojų skaičių iš 150 litrų (vidutinis vieno žmogaus vandens suvartojimas per parą). Septiko tūrį keturių žmonių šeimai skaičiuokite taip:

4 (žmonės) x 150 (litrai) x 3 (paros) = 1800 litrų. Gautą reikšmę galite padidinti, palikdami tam tikras tūrio atsargas, tačiau nerekomenduojama rinktis per didelio tūrio septiko.

Per mažas bakas neužtikrins tinkamo nuotekų valymo, o per didelė sulėtins bake gyvenančių anaerobinių bakterijų veiklą.

KAS YRA MAŽAS NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINYS?

Mažas nuotekų valymo įrenginys valo vieno arba kelių gyvenamųjų namų ir ūkių nuotekas ir nuvalytas jas išleidžia į gruntą.

Buitinį nuotekų valymo įrenginį sudaro septikas, paskirstymo šulinys (reguliuojantis nešvarumų srautą į drenažą), skirstomieji vamzdžiai ir vėdinimo kanalai su oro tiekimo angomis.

Veikimo principas

Mažo nuotekų valymo įrenginio veikimas skirstomas į du etapus:

Pirmuoju valymo etapu iš nuosėdų šalinamos vandenyje neištirpusios medžiagos. Šis etapas dažnai vadinamas nuotekų apdorojimu. Septike lengvosios medžiagos, pvz., aliejai ir riebalai (flotacija), atsiskiria nuo sunkesnių medžiagų, nusėdančių ant talpos dugno (sedimentacija) ir sudarančių ten nuosėdas. Septike nusėdę organiniai teršalai išskaidomi anaerobinės fermentacijos būdu.

Iš tinkamai parinkto ir tinkamai eksploatuojamo septiko išleistos nuotekos turi būti skaidrios. Jos nukreipiamos toliau valytis grunte. Valymo skirstomajame drenaže etapas aprašytas toliau.

Taip apdorotos nuotekos įteka per filtrą į skirstomąjį drenažą ir yra valomos toliau. Tai yra antrasis valymo etapas, vadinamas dar aerobiniu nuotekų valymu. Jo tikslas yra pašalinti iš nuotekų vandenyje ištirpusių organinių medžiagų likučius.

Šiuo etapu vyksta natūralus aerobinis procesas, t. y. biocheminis teršalų skilimas. Tam naudojamas bakterijos, kurios minta nuotekų sistemos turiniu.

Valymo procesas yra veiksmingas tuomet, jei tęsiasi bent tris paras – todėl tam, kad mažas nuotekų valymo įrenginys veiktų tinkamai, reikalingas atitinkamo tūrio septikas.

Rinkdamiesi septiko tūrį, pirmiausia atsižvelkite į jūsų namų ūkyje, prie kurio bus prijungtas nuotekų valymo įrenginys,  gyvenančių žmonių skaičių.

Talpos tūrį sudaro: per septiką tekančios nuotekos (3 parų nuotekos), ant dugno susikaupusių nuosėdų tūris, paviršiuje susidarančio sluoksnio tūris.

Įėjimai

EKO – 2000 komplektacija

(talpa 2000 l) su filtru ir jo užpildu

Kiekiai

Kaina,

EUR

PVM,%

Kaina EUR,

viso

4-116

(įėj. 110)

4-117

(įėj.160)

Paaukštinimas NPO, h=0,40 m 1 vnt.

21 %

 

 

Drenažo vamzdžiai ( 10 vnt.po 2m ) 20 m.
Geotekstilė (plotis 0,5 m) 20 m.
PVC vamzdžiai (1m) 2 vnt.
PVC Alkūnė (2 x 90 ° + 2 x 45 °) 4 vnt.
Alsuokliai (stogeliai) PVC 2 vnt.

 

EKO – 2000 (talpa 2m3) su filtru ir jo užpildu, ir drenažo komplektas , paaukštinimas NPO, h=0,4 m.